Педагогічний колектив комунального закладу "Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №428 Харківської міської ради", працює за Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років "Дитина" та "Впевнений старт" (нова редакція)

Навчально-виховний процес забезпечується через такі форми організації дітей:

- організована навчальна діяльність (заняття)

- самостійна діяльність дітей (ігри)

- індивідуальна робота з дітьми

Основною формою організованої діяльності є заняття з різних розділів чинної Освітньої програми "Дитина" та "Впевнений старт" (нова редакція) (тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані). Заняття плануються педагогами переважно в першу половину дня.

Елементи навчальної діяльності включаються до інших форм роботи з дітьми в повсякденні (ігри, самостійна діяльність, індивідуальна робота, спостереження, трудова діяльність).

Систематично в навчальну діяльність включаються ззвдання експерементально-дослідницької діяльності, проблемно-пошукові ситуації, що позитивно зарекомендували себе в сучасній дидактиці.

Педагоги в своїй роботі поєднують вербальні, наочні та практичні методи, відводять належне місце продуктивним видам діяльності, в яких діти здатні до самовираження й самореалізації (малювання, ліплення, конструювання), а також мовленнєвій, музично-рухової діяльності з урахуванням різного рівня розвитку,пізнавальних інтересів дитини.
.